Home
news
whitehall-colmcille
view all
Nov 20, 2023
Closed Bar During WCC AGM 2023
Nov 01, 2023
See More Fionnbhrú Events
fixtures & Results
whitehall-colmcille MENS
results
Tuesday 14th May | ||||
---|---|---|---|---|
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
St Patricks (P) 2-17 |
VS | Whitehall Colmcille 0-5 |
Glenauline Park | |
Monday 13th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Whitehall Colmcille 2-8 |
VS | Na Fianna 1-13 |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Garda Westmanstown Gaels 2-17 |
VS | Whitehall Colmcille 5-6 |
Westmanstown | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Ballymun Kickhams - |
VS | Whitehall Colmcille - |
Pairc Ciceam | |
Sunday 12th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille 1-7 |
VS | Round Towers (C) 2-9 |
Cloghran | |
Minor Hurling League Division Three | ||||
Kevins 5-14 |
VS | Whitehall Colmcille 2-8 |
Dolphin Park | |
Saturday 11th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Whitehall Colmcille 0-10 |
VS | Clontarf 2-14 |
Collins Avenue | |
Thursday 9th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Lucan Sarsfields 0-8 |
VS | Whitehall Colmcille 1-14 |
Arthur Griffith Park | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Whitehall Colmcille 3-14 |
VS | Naomh Barrog 2-9 |
Cloghran | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Whitehall Colmcille 1-7 |
VS | Na Gaeil Aeracha 2-15 |
Belcamp Park | |
Wednesday 8th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
St Judes 3-14 |
VS | Whitehall Colmcille 1-14 |
Tymon Park | |
Tuesday 7th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Fingallians 4-14 |
VS | Whitehall Colmcille 1-5 |
Lawless Park | |
Sunday 5th May | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille 0-16 |
VS | St Judes 4-18 |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
Kilmacud Crokes 4-12 |
VS | Whitehall Colmcille 3-11 |
Silver Park | |
Minor Football League Division Two | ||||
Fingallians 3-22 |
VS | Whitehall Colmcille 2-6 |
Lawless Park | |
Saturday 4th May | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||||
St Sylvesters 2-23 |
VS | Whitehall Colmcille 1-23 |
Broomfield | |
Wednesday 1st May 2024 | ||||
Whitehall Colmcille 1-12 |
VS | St Judes 0-23 |
Collins Avenue | |
Tuesday 30th April | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
Éire Óg Greystones 3-16 |
VS | Whitehall Colmcille 1-8 |
Cloghran | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
Whitehall Colmcille 4-9 |
VS | Round Towers (C) 2-19 |
Belcamp Park | |
Sunday 28th April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille 2-9 |
VS | Man O War 2-13 |
Cloghran | |
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Whitehall Colmcille 3-15 |
VS | Trinity Gaels 0-15 |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Naomh Mearnog 3-14 |
VS | Whitehall Colmcille 1-8 |
Portmarnock | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Fingallians 3-10 |
VS | Whitehall Colmcille 4-10 |
Lawless Park | |
Minor Hurling League Division Three | ||||
Thomas Davis 1-11 |
VS | Whitehall Colmcille 1-14 |
Kiltipper Road | |
Saturday 27th April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Whitehall Colmcille 3-11 |
VS | Castleknock 0-20 |
Collins Avenue | |
Thursday 25th April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
St Judes 1-8 |
VS | Whitehall Colmcille 3-10 |
Tymon Park | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Whitehall Colmcille 1-9 |
VS | St Colmcilles 1-8 |
Cloghran | |
Wednesday 24th April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Thomas Davis 2-14 |
VS | Whitehall Colmcille 1-10 |
Kiltipper Road | |
Tuesday 23rd April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Naomh Olaf 3-9 |
VS | Whitehall Colmcille 1-7 |
Pairc Ui Bhriain | |
Sunday 21st April | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille 1-13 |
VS | St Brigids 1-10 |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
St Vincents 0-25 |
VS | Whitehall Colmcille 2-9 |
Pairc Na Uinsionn | |
Minor Football League Division Two | ||||
Naomh Mearnog 2-13 |
VS | Whitehall Colmcille 1-6 |
Portmarnock | |
Saturday 20th April | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||||
Ballinteer St Johns 1-17 |
VS | Whitehall Colmcille 1-18 |
Marley Park | |
Wednesday 17th April | ||||
Minor Football League Division Two | ||||
Whitehall Colmcille 2-10 |
VS | St Vincents 2-15 |
St Aidan's CBS | |
Monday 15th April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Whitehall Colmcille 4-12 |
VS | O Tooles 1-5 |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
O Dwyers 5-11 |
VS | Whitehall Colmcille 1-3 |
Bremore Park | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Whitehall Colmcille 4-9 |
VS | St Maurs 2-5 |
Belcamp Park | |
Sunday 14th April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille 2-6 |
VS | Ballyboden St Endas 0-11 |
Cloghran | |
Minor Hurling League Division Three | ||||
Whitehall Colmcille 3-10 |
VS | Fingallians 7-25 |
St Aidan's CBS | |
Saturday 13th April | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Whitehall Colmcille 0-9 |
VS | Ballyboden St Endas 2-18 |
Collins Avenue | |
Sunday 7th April | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
St Patricks Wicklow 2-5 |
VS | Whitehall Colmcille 0-11 |
Cloghran | |
Saturday 6th April | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||||
Whitehall Colmcille 2-16 |
VS | Naomh Barrog 1-20 |
Collins Avenue | |
Sunday 24th March | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
St Sylvesters 2-17 |
VS | Whitehall Colmcille 1-8 |
Broomfield | |
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Crumlin 1-10 |
VS | Whitehall Colmcille 1-11 |
Pearse Park | |
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Clann Mhuire 1-16 |
VS | Whitehall Colmcille 1-13 |
Naul | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Whitehall Colmcille 2-3 |
VS | Na Fianna 2-12 |
Belcamp Park | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
St Oliver Plunketts ER 5-16 |
VS | Whitehall Colmcille 0-7 |
Martin Savage Park | |
Minor Hurling League Division Three | ||||
Ballyboden St Endas 1-22 |
VS | Whitehall Colmcille 3-7 |
Ballycullen |
LADIES
results
Tuesday 14th May | ||||
---|---|---|---|---|
Under 15 League Division 5 | ||||
Naomh Barrog 4-3 |
VS | Whitehall Colmcille 10-8 |
Pairc Barrog | |
Under 16 League Division 3 | ||||
Round Towers Clondalkin - |
VS | Whitehall Colmcille - |
Clondalkin | |
Friday 10th May | ||||
Under 18 League Division 5 | ||||
Garda/Westmanstown Gaels 0-6 |
VS | Whitehall Colmcille 3-9 |
Jerome Twomey Park | |
Wednesday 8th May | ||||
Go-Ahead Adult League Division 6 | ||||
Crumlin 5-12 |
VS | Whitehall Colmcille 3-6 |
Pearse Park | |
Go-Ahead Adult League Division 9 | ||||
Fingallians C 4-13 |
VS | Whitehall Colmcille B 2-1 |
Balheary | |
Sunday 5th May | ||||
Under 14 League Division 7 | ||||
Naomh Olaf B 6-1 |
VS | Whitehall Colmcille 2-14 |
Pairc Ui Bhrian | |
Under 13 League Division 1 | ||||
Clontarf A 3-7 |
VS | Whitehall Colmcille 3-12 |
St Annes No 34 | |
Saturday 4th May | ||||
Under 15 League Division 11 | ||||
Whitehall Colmcille B 4-8 |
VS | St Vincents B 3-4 |
Ellenfield | |
Thursday 2nd May | ||||
Under 14 League Division 7 | ||||
Whitehall Colmcille 6-13 |
VS | Ballinteer St Johns B 3-2 |
Ellenfield | |
Wednesday 1st May | ||||
Go-Ahead Adult League Division 6 | ||||
Whitehall Colmcille 4-24 |
VS | Ballinteer St Johns B 0-6 |
Cloghran | |
Go-Ahead Adult League Division 9 | ||||
Whitehall Colmcille B 4-5 |
VS | Shankill 0-8 |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Monday 29th April | ||||
Under 18 League Division 12 | ||||
Whitehall Colmcille B 5-9 |
VS | Na Fianna D 1-7 |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Wednesday 24th April | ||||
Go-Ahead Adult League Division 6 | ||||
Round Towers Clondalkin 7-15 |
VS | Whitehall Colmcille 4-5 |
Clondalkin | |
Go-Ahead Adult League Division 9 | ||||
Whitehall Colmcille B 2-6 |
VS | St Judes B 4-13 |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Go-Ahead Adult Cup Division 6 | ||||
Whitehall Colmcille 4-5 |
VS | Round Towers Clondalkin 7-15 |
Collins Avenue | |
Monday 22nd April | ||||
Under 18 League Division 5 | ||||
Whitehall Colmcille 5-15 |
VS | Fingal Ravens 3-4 |
Collins Avenue | |
Sunday 21st April | ||||
DLGFA Feile Division 5 Knock Out Stages | ||||
Whitehall Colmcille 0-1 |
VS | Erins Isle 1-2 |
O Toole Park | |
Under 16 League Division 3 | ||||
Whitehall Colmcille 1-7 |
VS | Beann Eadair 0-10 |
Ellenfield | |
Under 13 League Division 1 | ||||
Whitehall Colmcille 3-17 |
VS | Ballyboden St Endas A 3-5 |
Ellenfield | |
Under 13 League Division 8 | ||||
St Patricks Donabate B 1-11 |
VS | Whitehall Colmcille B 6-9 |
Donabate | |
Saturday 20th April | ||||
DLGFA Feile Division 5 Knock Out Stages | ||||
Whitehall Colmcille 5-2 |
VS | St Marys Saggart 2-5 |
St Aidans CBS Collins Ave | |
DLGFA Feile Division 5 Group A | ||||
Whitehall Colmcille 1-5 |
VS | Ballyboden St Endas B 2-0 |
St Aidans CBS Collins Ave | |
St Oliver Plunkett Eoghan Ruadh 0-2 |
VS | Whitehall Colmcille 0-4 |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Whitehall Colmcille 2-5 |
VS | O Tooles 0-5 |
Collins Avenue | |
DLGFA Feile Division 11 Group A | ||||
Whitehall Colmcille B 1-2 |
VS | Robert Emmets 0-5 |
Ellenfield | |
Ballinteer St Johns C 1-6 |
VS | Whitehall Colmcille B 0-0 |
Ellenfield | |
Whitehall Colmcille B 0-1 |
VS | Fingallians B 2-5 |
Ellenfield | |
Under 18 League Division 12 | ||||
Whitehall Colmcille B 2-7 |
VS | Kilmacud Crokes D 3-3 |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Wednesday 17th April | ||||
Go-Ahead Adult League Division 6 | ||||
Whitehall Colmcille 0-8 |
VS | Ballymun Kickhams 0-6 |
Pairc Ciceam | |
Go-Ahead Adult League Division 9 | ||||
St Monicas 2-2 |
VS | Whitehall Colmcille B 4-9 |
Edenmore | |
Monday 15th April | ||||
Under 18 League Division 5 | ||||
Round Towers Lusk 0-7 |
VS | Whitehall Colmcille 4-8 |
Lusk | |
Under 18 League Division 12 | ||||
St Brigids C - |
VS | Whitehall Colmcille B - |
Russell Park | |
Sunday 7th April | ||||
Under 14 League Division 7 | ||||
Ballyboden St Endas B 1-6 |
VS | Whitehall Colmcille 0-7 |
Cherryfield | |
Under 14 League Division 12 | ||||
Castleknock C 6-7 |
VS | Whitehall Colmcille B 2-3 |
Somerton | |
Under 16 League Division 3 | ||||
St Peters 4-15 |
VS | Whitehall Colmcille 2-3 |
The Naul | |
Under 13 League Division 1 | ||||
Castleknock A 6-5 |
VS | Whitehall Colmcille 4-1 |
Somerton | |
Under 13 League Division 8 | ||||
Whitehall Colmcille B 4-10 |
VS | St Margarets 9-3 |
Ellenfield | |
Saturday 6th April | ||||
Under 15 League Division 5 | ||||
Clontarf B 3-6 |
VS | Whitehall Colmcille 5-9 |
St Annes No 34 | |
Wednesday 3rd April | ||||
Go-Ahead Adult Cup Division 6 | ||||
Ballymun Kickhams 0-7 |
VS | Whitehall Colmcille 4-16 |
Pairc Ciceam | |
Go-Ahead Adult Cup Division 9 | ||||
Whitehall Colmcille B 1-10 |
VS | St Monicas 0-2 |
Edenmore | |
Sunday 24th March | ||||
Under 14 League Division 12 | ||||
Whitehall Colmcille B 6-4 |
VS | St Sylvesters C 6-4 |
Ellenfield | |
Under 13 League Division 1 | ||||
Whitehall Colmcille 1-7 |
VS | Kilmacud Crokes A 6-9 |
Ellenfield | |
Under 13 League Division 8 | ||||
St Patricks Palmerstown 0-4 |
VS | Whitehall Colmcille B 4-6 |
Glenauline Park | |
Saturday 23rd March | ||||
Under 15 League Division 5 | ||||
Whitehall Colmcille 6-6 |
VS | St Marys Saggart 3-2 |
Ellenfield | |
Under 15 League Division 11 | ||||
Na Fianna C 2-0 |
VS | Whitehall Colmcille B 3-5 |
Collinstown Lane | |
Under 18 League Division 5 | ||||
Ranelagh Gaels - |
VS | Whitehall Colmcille - |
Cathal Brugha Barracks | |
Under 18 League Division 12 | ||||
Whitehall Colmcille B 6-12 |
VS | Ballinteer St Johns D 2-1 |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Wednesday 20th March | ||||
Under 18 League Division 5 | ||||
St Finians Swords 4-10 |
VS | Whitehall Colmcille 4-10 |
Collins Avenue |
CCC1
results
Saturday 11th May | ||||
---|---|---|---|---|
U12 Football League Div.10 | ||||
Whitehall Colmcille 2 2-7 |
VS | St Patricks (P) 6-8 |
Ellenfield | |
U12 Football League Div.14 | ||||
Whitehall Colmcille 3 7-8 |
VS | O Dwyers 2 6-10 |
Ellenfield | |
Saturday 27th April | ||||
U12 Hurling D Grading League Gp.3 | ||||
St Brigids 2 1-1 |
VS | Whitehall Colmcille 1 6-3 |
Russell Park | |
Saturday 20th April | ||||
U12 Football C Grading League Gp.5 | ||||
Whitehall Colmcille 1 4-6 |
VS | Shankill 2-8 |
Ellenfield | |
U12 Football E Grading League Gp.2 | ||||
Whitehall Colmcille 2 6-14 |
VS | Ranelagh Gaels 2 0-1 |
Ellenfield | |
U12 Football F Grading League Gp.4 | ||||
Whitehall Colmcille 3 4-6 |
VS | Lucan Sarsfields 5 4-3 |
Ellenfield | |
Saturday 13th April | ||||
U12 Hurling D Grading League Gp.3 | ||||
Whitehall Colmcille 1 5-10 |
VS | Erin Go Bragh 1-2 |
Ellenfield | |
U12 Hurling F Grading League Gp.3 | ||||
St Brigids 3 0-0 |
VS | Whitehall Colmcille 2 1-2 |
Russell Park | |
Saturday 6th April | ||||
U12 Football C Grading League Gp.5 | ||||
St Brigids 2 4-5 |
VS | Whitehall Colmcille 1 8-8 |
Russell Park | |
Saturday 23rd March | ||||
U12 Hurling D Grading League Gp.3 | ||||
O Tooles 1 3-1 |
VS | Whitehall Colmcille 1 3-8 |
Blunden Drive | |
U12 Hurling F Grading League Gp.3 | ||||
Whitehall Colmcille 2 8-4 |
VS | Cabinteely 3-3 |
Ellenfield |
CCC2
results
Tuesday 14th May | ||||
---|---|---|---|---|
U15 Football League Div.5 | ||||
Whitehall Colmcille 6-7 |
VS | Naomh Barrog A 1-6 |
Ellenfield Park | |
Sunday 12th May | ||||
U15 Hurling Feile Div.3 CUP | ||||
St Patricks (D) 3-5 |
VS | Whitehall Colmcille 1-14 |
Robbie Farrell Park Donabate | |
Saturday 11th May | ||||
U13 Football League Div.10 | ||||
Whitehall Colmcille B 10-7 |
VS | Na Dubh Ghall 4-4 |
Ellenfield Park | |
U16 Hurling League Div.4 | ||||
Naomh Mearnog 4-14 |
VS | Whitehall Colmcille 3-9 |
Pairc Mearnog | |
Tuesday 30th April | ||||
U14 Football A Phase One Gp.A | ||||
Fingallians A - |
VS | Whitehall Colmcille A - |
HolyWell | |
U14 Football E Phase One Gp.A | ||||
St Judes B 5-13 |
VS | Whitehall Colmcille B 7-7 |
Tymon Park | |
U14 Football H Phase One Gp.C | ||||
Erins Isle B 1-3 |
VS | Whitehall Colmcille C 8-9 |
Beneavin | |
Saturday 27th April | ||||
U13 Hurling Grading League Div.5 | ||||
Castleknock B 3-9 |
VS | Whitehall Colmcille A 3-2 |
Porterstown | |
U13 Hurling Grading League Div.13 | ||||
Naomh Barrog B 4-8 |
VS | Whitehall Colmcille B 7-0 |
St Annes 13 | |
U14 Hurling A Phase One Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille A 2-8 |
VS | Kilmacud Crokes A 3-15 |
Ellenfield Park | |
U14 Hurling F Phase One Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille B 4-8 |
VS | Naomh Barrog B 0-5 |
Ellenfield Park | |
Thursday 25th April | ||||
U16 Football League Div.3 | ||||
Whitehall Colmcille A 2-10 |
VS | Ballymun Kickhams 2-11 |
St Aidans School | |
U16 Football League Div.10 | ||||
Naomh Olaf B 6-8 |
VS | Whitehall Colmcille B 3-10 |
Benildus College | |
Tuesday 23rd April | ||||
U14 Hurling F Phase One Gp.A | ||||
Crumlin 0-3 |
VS | Whitehall Colmcille B 6-4 |
Pearse Park | |
Sunday 21st April | ||||
U15 Hurling Feile Div.3 CUP | ||||
Whitehall Colmcille 3-14 |
VS | Naomh Mearnog A 2-14 |
Ellenfield Park | |
Saturday 20th April | ||||
U13 Hurling Grading League Div.5 | ||||
Whitehall Colmcille A 3-5 |
VS | Erin Go Bragh 4-7 |
Ellenfield Park | |
U13 Hurling Grading League Div.13 | ||||
Whitehall Colmcille B - |
VS | Ranelagh Gaels - |
Ellenfield Park | |
U14 Hurling A Phase One Gp.A | ||||
Castleknock A 3-7 |
VS | Whitehall Colmcille A 5-9 |
Porterstown | |
U14 Hurling F Phase One Gp.A | ||||
Clontarf B 1-0 |
VS | Whitehall Colmcille B 4-8 |
Alfie Byrne Rd ( DCC) | |
U16 Hurling League Div.4 | ||||
Whitehall Colmcille 3-19 |
VS | Naomh Fionnbarra 0-16 |
Belcamp Park | |
Thursday 18th April | ||||
U14 Football E Phase One Gp.A | ||||
Crumlin 1-4 |
VS | Whitehall Colmcille B 4-11 |
Pearse Park | |
Tuesday 16th April | ||||
U15 Hurling Feile Div.3 Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille 4-10 |
VS | Cuala A 3-9 |
Ellenfield Park | |
Sunday 14th April | ||||
U15 Football Feile Div.4 SHIELD | ||||
O Dwyers A 8-7 |
VS | Whitehall Colmcille 1-11 |
Bremore Park | |
Saturday 13th April | ||||
U13 Football Grading League Div.5 | ||||
St Marys S A 6-8 |
VS | Whitehall Colmcille A 2-4 |
Rathcoole Park | |
U14 Football E Phase One Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille B 1-9 |
VS | Naomh Fionnbarra 4-1 |
Ellenfield Park | |
U14 Football H Phase One Gp.C | ||||
Whitehall Colmcille C 7-7 |
VS | Fingallians C 4-6 |
Ellenfield Park | |
U16 Football League Div.3 | ||||
Cuala A 4-10 |
VS | Whitehall Colmcille A 5-7 |
Shanganagh Park | |
U16 Football League Div.10 | ||||
Whitehall Colmcille B 1-9 |
VS | Ballinteer St Johns C 6-5 |
Marlay Pk | |
Thursday 11th April | ||||
U14 Football E Phase One Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille B 4-4 |
VS | St Brigids B 3-5 |
Ellenfield Park | |
U14 Football H Phase One Gp.C | ||||
Kilmacud Crokes D 2-0 |
VS | Whitehall Colmcille C 7-10 |
Marlay Park ( College Rd) | |
Saturday 6th April | ||||
U13 Hurling Grading League Div.5 | ||||
Kevins HC 5-4 |
VS | Whitehall Colmcille A 2-4 |
Dolphin Park | |
U13 Hurling Grading League Div.13 | ||||
Na Fianna C 8-12 |
VS | Whitehall Colmcille B 0-0 |
Albert College Park | |
U14 Hurling A Phase One Gp.A | ||||
Ballyboden St Endas A 3-8 |
VS | Whitehall Colmcille A 4-0 |
Cherryfield | |
Tuesday 2nd April | ||||
U15 Football Feile Div.4 Gp.B | ||||
Whitehall Colmcille 4-9 |
VS | St Kevin-Killians 8-7 |
Drimnagh Castle | |
Sunday 24th March 2024 | ||||
Cuala A 2-4 |
VS | Whitehall Colmcille 5-16 |
Thomastown | |
Saturday 23rd March | ||||
U13 Football Grading League Div.5 | ||||
Whitehall Colmcille A 2- |
VS | Clanna Gael-Fontenoy A 7-15 |
Ellenfield Park | |
U14 Football A Phase One Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille A 3-14 |
VS | Ballyboden St Endas A 3-13 |
Ellenfield Park | |
U14 Football E Phase One Gp.A | ||||
Scoil Ui Chonaill 3-18 |
VS | Whitehall Colmcille B 4-1 |
St Annes 22 | |
U14 Football H Phase One Gp.C | ||||
Tyrrelstown 2-7 |
VS | Whitehall Colmcille C 5-9 |
Tyrrelstown | |
U16 Football League Div.3 | ||||
Whitehall Colmcille A 5-9 |
VS | O Tooles 2-6 |
St Aidans School | |
Friday 15th March | ||||
U14 Football A Phase One Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille A 9-11 |
VS | St Sylvesters A 3-6 |
Alfie Byrne Rd ( DCC) |
CAMOGIE
results
Tuesday 14th May | ||||
---|---|---|---|---|
Junior 2 League | ||||
Whitehall Colmcille B 3-7 |
VS | St Finians A 3-8 |
Whitehall Colmcille | |
Sunday 12th May | ||||
U14 Div 4 League | ||||
Whitehall Colmcille A 2-1 |
VS | Trinity Gaels A 5-10 |
Whitehall Colmcille | |
U13 Group 2 League | ||||
Whitehall Colmcille A 2-12 |
VS | Clontarf A 1-2 |
Whitehall Colmcille | |
U13 Group 10 League | ||||
St Oliver Plunketts ER B 4-1 |
VS | Whitehall Colmcille B 1-2 |
St Oliver Plunketts ER | |
Saturday 11th May | ||||
U15 Div 4 League | ||||
Commercials A 3-7 |
VS | Whitehall Colmcille A 4-3 |
Commercials | |
Friday 10th May | ||||
U16 Div 2 League | ||||
Naomh Maur A 3-7 |
VS | Whitehall Colmcille A 4-8 |
Naomh Maur | |
Thursday 9th May | ||||
Inter 1 League | ||||
St Vincents B 1-11 |
VS | Whitehall Colmcille A 3-11 |
St Vincents | |
Wednesday 8th May | ||||
U16 Div 2 League | ||||
Clontarf A - |
VS | Whitehall Colmcille A - |
Clontarf | |
Tuesday 7th May | ||||
Junior 2 League | ||||
Whitehall Colmcille B 5-8 |
VS | Erins Isle B 3-2 |
Whitehall Colmcille | |
Monday 6th May | ||||
U16 Div 2 League | ||||
Whitehall Colmcille A 3-9 |
VS | Castleknock A 6-7 |
Whitehall Colmcille | |
Sunday 5th May | ||||
U18 Div 4 League | ||||
Na Fianna B 2-4 |
VS | Whitehall Colmcille A 3-13 |
TBC | |
Thursday 2nd May | ||||
Inter 1 League | ||||
Raheny A 3-14 |
VS | Whitehall Colmcille A 1-11 |
Raheny | |
Thursday 25th April 2024 | ||||
Whitehall Colmcille A 4-7 |
VS | Naomh Mearnog A 6-9 |
Whitehall Colmcille | |
U14 Div 4 League | ||||
Whitehall Colmcille A 0-0 |
VS | CBC A 3-3 |
Whitehall Colmcille | |
Tuesday 23rd April | ||||
Junior 2 League | ||||
Cuala B 3-11 |
VS | Whitehall Colmcille B 3-7 |
Cuala | |
Sunday 21st April | ||||
U18 Div 4 League | ||||
Whitehall Colmcille A 7-8 |
VS | Kilmacud Crokes B 1-8 |
Whitehall Colmcille | |
Thursday 18th April | ||||
Inter 1 League | ||||
Lucan Sarsfields B 0-11 |
VS | Whitehall Colmcille A 2-7 |
Lucan Sarsfields | |
Tuesday 16th April | ||||
Junior 2 League | ||||
Whitehall Colmcille B 4-13 |
VS | Round Tower Clondalkin A 0-2 |
Whitehall Colmcille | |
Sunday 14th April | ||||
U13 Group 2 League | ||||
Naomh Maur A 2-1 |
VS | Whitehall Colmcille A 1-5 |
Naomh Maur | |
Saturday 13th April | ||||
U16 Div 2 League | ||||
Crumlin A 5-8 |
VS | Whitehall Colmcille A 6-4 |
Crumlin | |
Sunday 7th April | ||||
Leinster League Div 2 | ||||
Whitehall Colmcille - |
VS | Raharney (Westmeath) - |
Whitehall Colmcille | |
Tuesday 2nd April | ||||
Junior 2 League | ||||
Ballyboden St Endas C 0-1 |
VS | Whitehall Colmcille B 5-10 |
Ballyboden St Endas | |
Friday 29th March | ||||
U13 Group 2 League | ||||
Whitehall Colmcille A 10-12 |
VS | Faughs/Celtic A 3-6 |
Whitehall Colmcille | |
Sunday 24th March | ||||
U18 Div 4 League | ||||
Cuala B 1-1 |
VS | Whitehall Colmcille A 6-16 |
Cuala | |
Saturday 16th March | ||||
U15 Div 4 League | ||||
St Peregrines A 3-7 |
VS | Whitehall Colmcille A 4-6 |
Naomh Peregrine | |
U13 Group 2 League | ||||
Naomh Brid A 2-5 |
VS | Whitehall Colmcille A 0-0 |
Naomh Brid |
MENS
fixtures
Saturday 18th May | ||||
---|---|---|---|---|
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||||
Whitehall Colmcille |
18:30 | Thomas Davis |
Collins Avenue | |
Sunday 19th May | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Craobh Chiarain |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | St Maurs |
Belcamp Park | |
Minor Football League Division Two | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Beann Eadair |
St Aidan's CBS | |
Tuesday 21st May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille |
19:15 | St Brendans |
Cloghran | |
Wednesday 22nd May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Lucan Sarsfields |
19:15 | Whitehall Colmcille |
12th Lock | |
Thursday 23rd May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Ballyboughal |
19:15 | Whitehall Colmcille |
Ballyboughal | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Whitehall Colmcille |
19:15 | Garristown |
Cloghran | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Whitehall Colmcille |
19:15 | Craobh Chiarain |
Belcamp Park | |
Saturday 25th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Whitehall Colmcille |
18:30 | Ballymun Kickhams |
Collins Avenue | |
Sunday 26th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
St Patricks (D) |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Donabate | |
Monday 27th May | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Cuala |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
St Sylvesters |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Broomfield | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Clontarf |
19:30 | Whitehall Colmcille |
St Annes Park | |
Tuesday 28th May | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Cuala |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
Round Towers Lusk |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Thomas Ashe Park | |
Wednesday 29th May | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||||
Erins Isle |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Finglas | |
Tuesday 4th June | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Cuala |
Cloghran | |
Wednesday 5th June | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Skerries Harps |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Skerries | |
Thursday 6th June | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
St Finians (N) |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Newcastle | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | St Patricks (D) |
Cloghran | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | St Josephs OCB |
Belcamp Park | |
Saturday 8th June | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Whitehall Colmcille |
18:30 | Na Fianna |
Collins Avenue | |
Sunday 9th June | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Raheny |
11:00 | Whitehall Colmcille |
St Annes Park | |
Monday 10th June | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Portobello |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
St Margarets |
19:30 | Whitehall Colmcille |
St Margarets | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Erin Go Bragh |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Barberstown (D15) | |
Tuesday 11th June | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
Castleknock |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Somerton Park | |
Wednesday 12th June | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Kilmacud Crokes |
Collins Avenue | |
Saturday 15th June | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||||
Whitehall Colmcille |
18:30 | Kilmacud Crokes |
Collins Avenue | |
Sunday 16th June | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Na Fianna |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
Ballinteer St Johns |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Marley Park | |
Tuesday 18th June | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Templeogue Synge Street |
Cloghran | |
Wednesday 19th June | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Cuala |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Hyde Park | |
Thursday 20th June | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Naomh Olaf |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Pairc Ui Bhriain | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Fingal Ravens |
Cloghran | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Beann Eadair |
Belcamp Park | |
Saturday 22nd June | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Whitehall Colmcille |
18:30 | Round Towers Lusk |
Collins Avenue | |
Sunday 23rd June | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Wanderers |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Frank Kelly Park | |
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Whitehall Colmcille |
15:00 | Naomh Fionnbarra |
Collins Avenue | |
Monday 24th June | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
Rosmini Gaels |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Plunketts VEC | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Na Dubh Ghall |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Racecourse Park | |
Tuesday 25th June | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
St Finians (S) |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Ridgewood Park Swords | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | St Patricks (D) |
Belcamp Park | |
Wednesday 26th June | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||||
Castleknock |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Somerton Park | |
Minor Football League Division Two | ||||
St Patricks (D) |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Donabate | |
Saturday 29th June | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||||
Whitehall Colmcille |
18:30 | Setanta |
Collins Avenue | |
Sunday 30th June | ||||
Go Ahead Adult Hurling League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Ballyboden St Endas |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Hurling League Division Eight | ||||
Ballyboden St Endas |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Ballycullen | |
Minor Football League Division Two | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Thomas Davis |
St Aidan's CBS | |
Tuesday 2nd July | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Five | ||||
Whitehall Colmcille |
19:00 | St Brigids |
Cloghran | |
Wednesday 3rd July | ||||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||||
Whitehall Colmcille |
19:29 | St Marys S |
Collins Avenue | |
Minor Hurling League Division Three | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | O Tooles |
St Aidan's CBS | |
Thursday 4th July | ||||
Go Ahead Adult Football League Division Nine | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Erins Isle |
Collins Avenue | |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||||
St Brendans |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Grangegorman | |
Go Ahead Adult Football League Division Eleven North | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Man O War |
Belcamp Park | |
Wednesday 10th July | ||||
Minor Football League Division Two | ||||
Ballinteer St Johns |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Marley Park | |
Friday 12th July | ||||
Go Ahead Junior E Hurling Championship Group 1 | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Parnells |
Cloghran | |
Saturday 13th July | ||||
Go Ahead Senior 1 Hurling Championship Group 2 | ||||
Craobh Chiarain |
17:30 | Whitehall Colmcille |
Parnell Park | |
Sunday 14th July | ||||
Go Ahead Junior B Hurling Championship Group 1 | ||||
Thomas Davis |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Kiltipper Road |
LADIES
fixtures
Wednesday 15th May | ||||
---|---|---|---|---|
Go-Ahead Adult League Division 6 | ||||
Na Fianna C |
19:30 | Whitehall Colmcille |
St Mobhi Road | |
Go-Ahead Adult League Division 9 | ||||
Whitehall Colmcille B |
19:30 | Raheny B |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Thursday 16th May | ||||
Under 16 League Division 3 | ||||
Whitehall Colmcille |
19:00 | St Vincents |
Ellenfield | |
Friday 17th May | ||||
Under 18 League Division 5 | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Garristown |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Saturday 18th May | ||||
Under 15 League Division 5 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:30 | St Sylvesters B |
Ellenfield | |
Under 15 League Division 11 | ||||
Templeogue Synge Street C |
13:30 | Whitehall Colmcille B |
Bushy Park | |
Under 12 Group 3 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | Naomh Mearnog |
Ellenfield | |
Under 12 Group 7 | ||||
Scoil Ui Chonaill |
13:00 | Whitehall Colmcille B |
Clontarf Road | |
Under 11 3 Team Group Y | ||||
Naomh Barrog |
13:00 | Whitehall Colmcille |
Pairc Barrog | |
Under 10 2 Team Group Y | ||||
St Peters |
12:00 | Whitehall Colmcille |
Ballyboughal | |
Sunday 19th May | ||||
Under 14 League Division 7 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | Beann Eadair |
Ellenfield | |
Under 14 League Division 12 | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:00 | St Brigids C |
Ellenfield | |
Under 16 League Division 3 | ||||
Whitehall Colmcille |
16:30 | Fingallians |
Ellenfield | |
Under 13 League Division 1 | ||||
Whitehall Colmcille |
14:30 | Lucan Sarsfields |
Ellenfield | |
Under 13 League Division 8 | ||||
Whitehall Colmcille B |
14:30 | Man O War |
Ellenfield | |
Under 8 3 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | Raheny A |
Ellenfield | |
Under 8 3 Team Group Z | ||||
Raheny A |
10:00 | Whitehall Colmcille |
St Annes No 10 | |
Under 9 4 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | Na Fianna B |
Ellenfield | |
Wednesday 22nd May | ||||
Go-Ahead Adult League Division 6 | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Fingal Ravens |
Collins Avenue | |
Go-Ahead Adult League Division 9 | ||||
Erin Go Bragh |
19:30 | Whitehall Colmcille B |
St Catherines Park | |
Friday 24th May | ||||
Under 18 League Division 5 | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Craobh Chiaran |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Tuesday 28th May | ||||
Under 14 League Division 7 | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | St Kevins/Killians |
Ellenfield | |
Under 14 League Division 12 | ||||
St Monicas |
19:15 | Whitehall Colmcille B |
Edenmore | |
Wednesday 29th May | ||||
Go-Ahead Adult League Division 6 | ||||
Ranelagh Gaels |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Bushy Park | |
Go-Ahead Adult League Division 9 | ||||
Whitehall Colmcille B |
19:30 | Na Fianna D |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Saturday 1st June | ||||
Under 15 League Division 5 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:30 | Ballyboden St Endas B |
Ellenfield | |
Under 15 League Division 11 | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:30 | Round Towers Clondalkin B |
Ellenfield | |
Under 12 Group 3 | ||||
St Vincents |
13:00 | Whitehall Colmcille |
Pairc Naomh Uinsionn | |
Under 12 Group 7 | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:00 | St Vincents B |
Ellenfield | |
Under 11 3 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | O Dwyers |
Ellenfield | |
Under 10 2 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
12:00 | Craobh Chiaran |
Ellenfield | |
Sunday 2nd June | ||||
Under 14 League Division 12 | ||||
Thomas Davis B |
12:30 | Whitehall Colmcille B |
Kiltipper Road | |
Under 8 3 Team Group Y | ||||
Ballymun Kickhams |
10:00 | Whitehall Colmcille |
Pairc Ciceam | |
Under 8 3 Team Group Z | ||||
St Patricks Donabate |
10:00 | Whitehall Colmcille |
Donabate | |
Under 9 4 Team Group Y | ||||
St Sylvesters B |
10:00 | Whitehall Colmcille |
Broomfield | |
Monday 3rd June | ||||
Go-Ahead Adult Cup Division 9 | ||||
Shankill |
19:30 | Whitehall Colmcille B |
Stonebridge | |
Wednesday 5th June | ||||
Go-Ahead Adult Cup Division 6 | ||||
Ballinteer St Johns B |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Marley Park | |
Monday 10th June | ||||
Go-Ahead Adult Cup Division 9 | ||||
Whitehall Colmcille B |
19:30 | Fingallians C |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Wednesday 12th June | ||||
Go-Ahead Adult Cup Division 6 | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Crumlin |
Collins Avenue | |
Saturday 15th June | ||||
Under 15 League Division 5 | ||||
St Oliver Plunkett Eoghan Ruadh |
13:30 | Whitehall Colmcille |
Martin Savage Park | |
Under 15 League Division 11 | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:30 | Clontarf C |
Ellenfield | |
Under 12 Group 3 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | St Marys Saggart |
Ellenfield | |
Under 12 Group 7 | ||||
Good Counsel/Liffey Gaels |
13:00 | Whitehall Colmcille B |
Galtymore Road | |
Under 11 3 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | St Sylvesters |
Ellenfield | |
Under 10 2 Team Group Y | ||||
St Maurs |
12:00 | Whitehall Colmcille |
Rush | |
Sunday 16th June | ||||
Under 8 3 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | Naomh Mearnog |
Ellenfield | |
Under 8 3 Team Group Z | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | St Maurs |
Ellenfield | |
Under 9 4 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | St Vincents |
Ellenfield | |
Monday 17th June | ||||
Go-Ahead Adult Cup Division 9 | ||||
Raheny B |
19:30 | Whitehall Colmcille B |
St Annes No 10 | |
Wednesday 19th June | ||||
Go-Ahead Adult Cup Division 6 | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Na Fianna C |
Collins Avenue | |
Saturday 22nd June | ||||
Under 15 League Division 11 | ||||
Ballyboden St Endas D |
13:30 | Whitehall Colmcille B |
Cherryfield | |
Monday 24th June | ||||
Go-Ahead Adult Cup Division 9 | ||||
Whitehall Colmcille B |
19:30 | Erin Go Bragh |
St Aidans CBS Collins Ave | |
Wednesday 26th June | ||||
Go-Ahead Adult Cup Division 6 | ||||
Fingal Ravens |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Rolestown | |
Saturday 29th June | ||||
Under 15 League Division 11 | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:30 | Ballinteer St Johns C |
Ellenfield | |
Under 11 3 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | Clontarf A |
Ellenfield | |
Sunday 30th June | ||||
Under 8 3 Team Group Y | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | Naomh Barrog |
Ellenfield | |
Under 8 3 Team Group Z | ||||
Naomh Mearnog |
10:00 | Whitehall Colmcille |
Portmarnock | |
Under 9 4 Team Group Y | ||||
Raheny A |
10:00 | Whitehall Colmcille |
St Annes No 10 | |
Monday 1st July | ||||
Go-Ahead Adult Cup Division 9 | ||||
St Judes B |
19:30 | Whitehall Colmcille B |
Tymon North |
CCC1
fixtures
Saturday 18th May | ||||
---|---|---|---|---|
U8 Hurling Gp.1X (3 team) Northside | ||||
Erins Isle |
10:00 | Whitehall Colmcille 1 |
Finglas | |
U8 Hurling Gp.2Y (2 team) Northside | ||||
Castleknock 3 (1 team) |
10:00 | Whitehall Colmcille 2 |
Somerton | |
U9 Hurling Gp.1Y (3 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Na Fianna 1 |
Cloghran | |
U10 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Cuala 1 |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Thomastown | |
U10 Hurling Gp.2 (2 team) Northside | ||||
O Tooles |
11:00 | Whitehall Colmcille 2 (1 team) |
Blunden Drive | |
U11 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Cuala 1 |
Ellenfield | |
Saturday 25th May | ||||
U8 Football Gp.1X (3 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 1 |
10:00 | St Oliver Plunkett ER |
Cloghran | |
U8 Football Gp.2 (2 team) Northside | ||||
St Margarets |
10:00 | Whitehall Colmcille 2 |
St Margarets | |
U9 Football Gp.1X (3 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Castleknock 1 |
Cloghran | |
U10 Football Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Whitehall Colmcille 1 |
11:00 | St Oliver Plunkett ER |
Ellenfield | |
U10 Football Gp.2y (2 team) Northside | ||||
Scoil Ui Chonaill |
11:00 | Whitehall Colmcille 2 |
Alfie Byrne Road | |
U11 Football Gp.1X (3 team) All County | ||||
Man O War |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Man O War | |
U12 Football League Div.5 | ||||
Whitehall Colmcille 1 |
12:15 | St Sylvesters 2 |
Ellenfield | |
U12 Football League Div.10 | ||||
Whitehall Colmcille 2 |
12:15 | Clontarf 3 |
Ellenfield | |
U12 Football League Div.14 | ||||
Naomh Mearnog 3 |
12:15 | Whitehall Colmcille 3 |
Pairc Mearnog | |
Saturday 8th June | ||||
U8 Hurling Gp.1X (3 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 1 |
10:00 | Skerries Harps |
Cloghran | |
U8 Hurling Gp.2Y (2 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 2 |
10:00 | St Maurs 2 |
Cloghran | |
U10 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Ballyboden St Endas 1 |
Sancta Maria | |
U10 Hurling Gp.2 (2 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 2 (1 team) |
11:00 | O Dwyers |
Ellenfield | |
U11 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Fingallians 1 |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Balheary | |
Saturday 15th June | ||||
U8 Football Gp.1X (3 team) Northside | ||||
St Peters |
10:00 | Whitehall Colmcille 1 |
Naul | |
U8 Football Gp.2 (2 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 2 |
10:00 | St Maurs 2 |
Cloghran | |
U9 Football Gp.1X (3 team) Northside | ||||
Raheny 1 |
11:00 | Whitehall Colmcille |
St Annes 7 | |
U10 Football Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Cuala 1 |
11:00 | Whitehall Colmcille 1 |
Thomastown | |
U10 Football Gp.2y (2 team) Northside | ||||
Whitehall Colmcille 2 |
11:00 | St Vincents 2 |
Ellenfield | |
U11 Football Gp.1X (3 team) All County | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Erins Isle |
Ellenfield | |
U12 Football League Div.5 | ||||
Lucan Sarsfields 2 |
12:15 | Whitehall Colmcille 1 |
St Catherines Park | |
U12 Football League Div.10 | ||||
St Patricks (D) 2 |
12:15 | Whitehall Colmcille 2 |
Robbie Farrell Park | |
U12 Football League Div.14 | ||||
Whitehall Colmcille 3 |
12:15 | St Marys S 2 |
Ellenfield | |
Saturday 22nd June | ||||
U8 Hurling Gp.1X (3 team) Northside | ||||
Naomh Barrog 1 |
10:00 | Whitehall Colmcille 1 |
St Annes 13 | |
U8 Hurling Gp.2Y (2 team) Northside | ||||
Naomh Mearnog 3 |
10:00 | Whitehall Colmcille 2 |
Pairc Mearnog | |
U9 Hurling Gp.1Y (3 team) Northside | ||||
Fingallians 2 |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Balheary | |
U10 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Kilmacud Crokes 2 |
11:00 | Whitehall Colmcille |
Deerpark | |
U10 Hurling Gp.2 (2 team) Northside | ||||
Erin Go Bragh |
11:00 | Whitehall Colmcille 2 (1 team) |
Hazelbury Park | |
U11 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||||
Whitehall Colmcille |
11:00 | Na Fianna 1 |
Ellenfield |
CCC2
fixtures
Thursday 16th May | ||||
---|---|---|---|---|
U14 Hurling A Phase Two Gp.B | ||||
Whitehall Colmcille A |
19:30 | Na Fianna A |
Ellenfield Park | |
U14 Hurling E Phase Two Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille B |
19:30 | Wild Geese |
Ellenfield Park | |
U16 Football League Div.3 | ||||
Fingal Ravens |
19:30 | Whitehall Colmcille A |
Rolestown | |
U16 Football League Div.10 | ||||
Kilmacud Crokes C |
19:30 | Whitehall Colmcille B |
Silver Park | |
Saturday 18th May | ||||
U13 Hurling League Div.4 | ||||
St Peregrines |
14:00 | Whitehall Colmcille A |
Blakestown Rd | |
U13 Hurling League Div.9 | ||||
Whitehall Colmcille B |
14:00 | St Maurs B |
Ellenfield Park | |
Tuesday 21st May | ||||
U15 Hurling League Div.2 | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Trinity Gaels |
Ellenfield Park | |
Thursday 23rd May | ||||
U14 Football A Phase Two Gp.A | ||||
St Judes A |
19:30 | Whitehall Colmcille A |
Tymon Park | |
U14 Football E Phase Two Gp.A | ||||
Na Fianna C |
19:30 | Whitehall Colmcille B |
Johnstown Park | |
U14 Football G Phase Two Gp.B | ||||
Whitehall Colmcille C |
19:30 | Raheny B |
Ellenfield Park | |
U16 Hurling League Div.4 | ||||
Whitehall Colmcille |
19:30 | Garda Westmanstown Gaels |
St Aidans School | |
Saturday 25th May | ||||
U13 Football League Div.4 | ||||
Whitehall Colmcille A |
14:00 | St Vincents A |
Ellenfield Park | |
U13 Football League Div.10 | ||||
O Dwyers B |
14:00 | Whitehall Colmcille B |
Bremore Park | |
U14 Football A Phase Two Gp.A | ||||
Fingallians A |
15:30 | Whitehall Colmcille A |
HolyWell | |
U14 Football E Phase Two Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille B |
15:30 | St Vincents B |
Ellenfield Park | |
U14 Football G Phase Two Gp.B | ||||
Whitehall Colmcille C |
15:30 | Naomh Barrog B |
Ellenfield Park | |
Tuesday 28th May | ||||
U15 Football League Div.5 | ||||
St Sylvesters B |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Bridgefield | |
Saturday 8th June | ||||
U13 Hurling League Div.4 | ||||
Whitehall Colmcille A |
14:00 | Skerries Harps A |
Ellenfield Park | |
U13 Hurling League Div.9 | ||||
Round Towers (C) B |
14:00 | Whitehall Colmcille B |
Community Centre | |
U14 Hurling A Phase Two Gp.B | ||||
O Tooles |
15:30 | Whitehall Colmcille A |
Pairc Ui Tuaithail Blunden Drive | |
U14 Hurling E Phase Two Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille B |
15:30 | St Sylvesters B |
Ellenfield Park | |
Thursday 13th June | ||||
U13 Hurling League Div.4 | ||||
Naomh Barrog A |
19:30 | Whitehall Colmcille A |
St Annes 13 | |
Saturday 15th June | ||||
U13 Football League Div.4 | ||||
Stars of Erin A |
14:00 | Whitehall Colmcille A |
Glencullen | |
U13 Football League Div.10 | ||||
Whitehall Colmcille B |
14:00 | Ballymun Kickhams B |
Ellenfield Park | |
U14 Football A Phase Two Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille A |
15:30 | Castleknock A |
Ellenfield Park | |
U14 Football E Phase Two Gp.A | ||||
Naomh Fionnbarra |
15:30 | Whitehall Colmcille B |
John Paul Park | |
U14 Football G Phase Two Gp.B | ||||
Cuala B |
15:30 | Whitehall Colmcille C |
Shanganagh Park | |
Saturday 22nd June | ||||
U13 Hurling League Div.4 | ||||
Whitehall Colmcille A |
14:00 | Bye |
Ellenfield Park | |
U13 Hurling League Div.9 | ||||
Whitehall Colmcille B |
14:00 | Naomh Barrog B |
Ellenfield Park | |
U14 Hurling A Phase Two Gp.B | ||||
Kilmacud Crokes A |
15:30 | Whitehall Colmcille A |
Marlay Park ( College Rd) | |
U14 Hurling E Phase Two Gp.A | ||||
Clanna Gael-Fontenoy |
15:30 | Whitehall Colmcille B |
Ringsend Park | |
Saturday 29th June | ||||
U13 Football League Div.4 | ||||
Whitehall Colmcille A |
14:00 | O Dwyers A |
Ellenfield Park | |
U14 Football A Phase Two Gp.A | ||||
Kilmacud Crokes A |
15:30 | Whitehall Colmcille A |
Marlay Park ( College Rd) | |
U14 Football E Phase Two Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille B |
15:30 | Ballinteer St Johns B |
Ellenfield Park | |
U14 Football G Phase Two Gp.B | ||||
Whitehall Colmcille C |
15:30 | O Dwyers B |
Ellenfield Park | |
Tuesday 2nd July | ||||
U14 Hurling A Phase Two Gp.B | ||||
Whitehall Colmcille A |
19:30 | Cuala A |
Ellenfield Park | |
U14 Hurling E Phase Two Gp.A | ||||
Whitehall Colmcille B |
19:30 | Na Gaeil Oga |
Ellenfield Park | |
Wednesday 3rd July | ||||
U15 Hurling League Div.2 | ||||
St Sylvesters A |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Bridgefield | |
Thursday 4th July | ||||
U16 Football League Div.3 | ||||
Whitehall Colmcille A |
19:30 | Naomh Barrog A |
St Aidans School | |
Saturday 6th July | ||||
U13 Hurling League Div.4 | ||||
St Vincents B |
14:00 | Whitehall Colmcille A |
Fairview Park | |
U13 Hurling League Div.9 | ||||
Whitehall Colmcille B |
14:00 | O Dwyers B |
Ellenfield Park | |
Thursday 11th July | ||||
U16 Hurling League Div.4 | ||||
Thomas Davis |
19:30 | Whitehall Colmcille |
Dodder Park |
CAMOGIE
fixtures
Thursday 16th May | ||||
---|---|---|---|---|
Inter 1 League | ||||
Whitehall Colmcille A |
19:00 | Na Fianna B |
Whitehall Colmcille | |
Thursday 23rd May 2024 | ||||
BYE |
19:00 | Whitehall Colmcille A |
BYE | |
Saturday 25th May | ||||
U15 Div 4 League | ||||
St Patricks Palmerstown A |
14:00 | Whitehall Colmcille A |
St Patricks Palmerstown | |
U12 2 Team Group 2 | ||||
Faughs/Celtic |
13:00 | Whitehall Colmcille |
Faughs/Celtic | |
U11 4 Team Group | ||||
Naomh Jude |
13:00 | Whitehall Colmcille (3T) & Setanta (1T) |
Naomh Jude | |
U10 2 Team Group 2 | ||||
Naomh Mearnog 2 |
12:00 | Whitehall Colmcille |
Naomh Mearnog | |
Sunday 26th May | ||||
U14 Div 4 League | ||||
O Dwyers A |
14:30 | Whitehall Colmcille A |
O Dwyers | |
U13 Group 2 League | ||||
Fingallians A |
13:00 | Whitehall Colmcille A |
Fingallians | |
U13 Group 10 League | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:00 | St Finians B |
Whitehall Colmcille | |
U9 4 Team North | ||||
Naomh Fionnbarra (2T) & O Tooles (2T) |
10:00 | Whitehall Colmcille |
Naomh Fionnbarra | |
U8 3 Team North | ||||
Castleknock 2 |
09:00 | Whitehall Colmcille 1 |
Castleknock | |
Castleknock 1 |
09:00 | Whitehall Colmcille 2 |
Castleknock | |
Thursday 30th May | ||||
Inter 1 League | ||||
Whitehall Colmcille A |
19:00 | Naomh Maur A |
Whitehall Colmcille | |
Thursday 6th June | ||||
U14 Div 4 League | ||||
Whitehall Colmcille A |
19:30 | Commercials A |
Whitehall Colmcille | |
Saturday 8th June | ||||
U15 Div 4 League | ||||
Whitehall Colmcille A |
14:00 | Erin Go Bragh A |
Whitehall Colmcille | |
U12 2 Team Group 2 | ||||
Whitehall Colmcille |
13:00 | Fingallians |
Whitehall Colmcille | |
U11 4 Team Group | ||||
Whitehall Colmcille (3T) & Setanta (1T) |
13:00 | O Tooles GAA (3T) & Parnells (1T) |
Setanta | |
U10 2 Team Group 2 | ||||
Whitehall Colmcille |
12:00 | St Patricks Palmerstown |
Whitehall Colmcille | |
Sunday 9th June | ||||
U13 Group 2 League | ||||
Whitehall Colmcille A |
13:00 | Erins Isle A |
Whitehall Colmcille | |
U13 Group 10 League | ||||
St Patricks Donabate B |
13:00 | Whitehall Colmcille B |
St Patricks Donabate | |
U9 4 Team North | ||||
Whitehall Colmcille |
10:00 | BYE |
BYE | |
U8 3 Team North | ||||
Erins Isle |
09:00 | Whitehall Colmcille 2 |
Erins Isle | |
Whitehall Colmcille 1 |
09:00 | St Oliver Plunketts ER |
Whitehall Colmcille | |
Saturday 22nd June | ||||
U15 Div 4 League | ||||
Ballyboden St Endas B |
14:00 | Whitehall Colmcille A |
Ballyboden St Endas | |
Sunday 23rd June | ||||
U14 Div 4 League | ||||
Whitehall Colmcille A |
14:30 | Shankill GAA A |
Whitehall Colmcille | |
U13 Group 2 League | ||||
Naomh Olaf A |
13:00 | Whitehall Colmcille A |
Naomh Olaf | |
U13 Group 10 League | ||||
Whitehall Colmcille B |
13:00 | BYE |
BYE | |
U9 4 Team North | ||||
St Vincents |
10:00 | Whitehall Colmcille |
St Vincents | |
U8 3 Team North | ||||
Naomh Brid |
09:00 | Whitehall Colmcille 1 |
Naomh Brid | |
Whitehall Colmcille 2 |
09:00 | Raheny 1 |
Whitehall Colmcille |
Photos
whitehall-colmcilleYoutube
whitehall-colmcille© 2023 Whitehall Colmcille GAA. Website Sponsored by Sportlomo.